Zapisy na Kołyma Challenge 2011`

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowym survivalowym marszu dla twardzieli Kołyma Challenge 2011`, który odbędzie się na Syberii w dniach 1-15 sierpnia 2011 roku. Marsz odbędzie się na liczącym 350 kilometrowym odcinku Traktu Kołymskiego: Kjubeme – Ojmiakon – Kadykczan. 
 
Kołyma Challenge będzie imprezą cykliczną o randze międzynarodowej i ma charakter historyczny, mający na celu upamiętnienie ofiar reżimu stalinowskiego, ale przede wszystkim odnowę dobrych relacji pomiędzy wszystkimi represjonowanymi przez stalinizm narodami: Rosją, Polską, Litwą, Estonią, Ukrainą i Białorusią. Wspólny marsz przedstawicieli omawianych narodów, trasą, którą w nieludzkich warunkach budowali zesłańcy, przyczyni się do dobrych wzajemnych relacji, będzie także działaniem na rzecz pogłębienia wzajemnego zrozumienia i wiedzy o sobie. Aspekt sportowy marszu dodatkowo przyczyni się do nowych przyjacielskich relacji.  
 
Dziś, stary Trakt Kołymski jest już nieuczęszczany, trakt zarasta, pochłaniają go bagna. Za kilka lat na dobre zniknie swoisty pomnik pamięci tysięcy łagierników, którzy zginęli podczas jego budowy. W Rosji znane jest powszechne koszmarne powiedzenie, że jest to „droga na ludzkich kościach”.
 
Trasa marszu będzie wiodła starym, opuszczonym traktem z miejscowości Kjubeme, przez Biegun Zimna - miejscowość Ojmiakon do Kadykczan (ok. 350 km). To droga przez góry, przełęcze, doliny, przez wodę i bagna. Na trasie ponad 40 górskich rzek, w większości bez mostów. To marsz dla twardzieli, w żyłach których płynie krew zamiast wody…
 
Uczestnicy Challenge podczas marszu są samowystarczalni. Pokonują Syberię niosąc swój dobytek na plecach. Sami się żywią, sami decydują o odpoczynku i noclegu. Będzie to czas zmagania z samym sobą, z przeciwnościami spiętrzonymi przez przyrodę na tej szerokości geograficznej. W sensie wyższym, to oddanie przez własny trud czci tysiącom ofiar stalinowskiego reżimu.
 
Impreza zostanie rozegrana według regulaminu, który został opracowany przez organizatora Romualda Koperskiego w oparciu o doskonałą znajomość kołymskich realiów. Do udziału w imprezie zostaną dopuszczone osoby pełnoletnie obu płci, wyłonione podczas eliminacji, które odbędą się w kwietniu 2011 roku w Szymbarku k/Gdańska. Do wzięcia udziału w Kołyma Challenge 2011` zapraszamy młodzież, ale także osoby starsze.  
 
Uroczyste zakończenie Kołyma Challenge 2011` odbędzie się w Magadanie. W programie wiele imprez towarzyszących.
 
Więcej informacji już niebawem w regulaminie oraz pismach organizacyjnych Kołyma Challenge 2011`.