Paczka dla Sybiraka,

Nie jest to akcja medialna, ani ogólnopolska, proszę więc nie traktować jej jako jedną ze zbiórek dla potrzebujących. To spontaniczny pomysł, którym dzielę się tylko z Wami moimi znajomymi. Święta to szczególny czas, czas kiedy każdy bez względu na wiek czeka na miłą niespodziankę i z reguły ją otrzymuje…
Mieszkają wśród nas Sybiracy, dziś ludzie starsi, którzy jako dzieci spędzali święta na zesłaniu za wschodnią granicą. Było tam niewyobrażalnie ciężko, byli głodni, zziębnięci i nie mogli nawet marzyć o świątecznym prezencie. Zróbmy więc im niespodziankę! Wyobraźmy sobie jaka będzie radość !
Pomysł jest prosty i nie wymaga organizacji tylko koordynację, którą biorę na siebie. Kto z Was zechce zrobić i wysłać świąteczną paczkę Sybirakom otrzyma ode mnie jeden adres, z bazy adresowej, którą „podstępem” uzyskałem ze Związku Sybiraków.
Proszę o szczególną uwagę przy doborze rzeczy składających się na paczkę, aby nie wyglądało to na zapomogę (makaron i cukier)… lecz wesołą świąteczną paczkę jaką sami chcielibyście otrzymać. W paczce powinna znaleźć się kartka świąteczna, z życzeniami dla Sybiraka. Ot wsio….
Akcja ma charakter spontaniczny – zaraźcie innych.