Wakacje dla Polskich dzieci z Syberii

Fundacja Romualda Koperskiego w dniach 15 lipca – 1 sierpnia 2016 r. po raz kolejny organizuje wakacje w Polsce dla grupy 30 dzieci i młodzieży z Syberii z okolic Irkucka, w tym polskiej wsi Wierszyna. Zaproszone przez nas dzieci i młodzież wezmą także udział w zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Nasi goście będą przebywały nad polskim morzem, a także w malowniczo położonym ośrodku wczasowym Czarne k/Skórcza.
Dzieci są potomkami naszych rodaków, którzy nie zawsze z własnej woli znaleźli się na Syberii. Stanowią ewenement wśród innych wieloletnich skupisk polonijnych, pielęgnują polską mowę i polskie tradycje. Nad wyraz czują się Polakami, nigdy nie byli w ojczyźnie przodków – urzeczywistniamy im to marzenie.
Fundacja Romualda Koperskiego w całości finansuje koszty podróży, pobytu i programu wakacji dzieci w Polsce.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o częściowe wsparcie finansowe naszej wakacyjnej akcji.

Zadania, które realizujemy są naszą misją - nikt w Fundacji za swoją pracę nie pobiera wynagrodzenia. Pomoc nasza to także bezpośrednie wsparcie rzeczowe dla najuboższych syberyjskich rodzin, wyposażanie szkół, organizacja wyjazdów do Polski, na świątecznych paczkach skończywszy. Zakres potrzeb wśród naszych rodaków na Wschodzie jest wielki.
Jeszcze raz zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych działań.

Fundacja Romualda Koperskiego
Bank Handlowy w Warszawie S.A.
Konto nr 10 1030 0019 0109 8530 0032 5669

Z góry dziękujemy za wsparcie
Pozostaję z wyrazami szacunku,

Romuald Koperski
/Prezes Fundacji/